Strona głównaAktualności

Aktualności

14.12.2017

Chińska firma wybuduje w Polsce 55 farm fotowoltaicznych

Kancelarie Solivan i WFW doradzały przy finansowaniu portfela projektów fotowoltaicznych 55 MW w Polsce, to pierwszy tak duży projekt finansowania w ramach nowego systemu wsparcia aukcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej
12.12.2017

PRACY W OZE NIE ZABRAKNIE

Praca będzie w najbliższych latach w sektorze fotowoltaiki, pomp ciepła, geotermii i przy produkcji turbin wiatrowych lądowych i morskich. Szansą zawodową dla górników mogłoby być przekształcanie byłych kopalń w elektrownie pompowo-szczytowe - mówi Christian Schnell, wiceprezes ZPP Sektora Energii.

więcej
20.11.2017

DR CHRISTIAN SCHNELL: RYNEK MOCY NIE BĘDZIE WSZECHMOGĄCY

Jeśli chodzi o nowe elektrownie węglowe to według obecnych regulacji, które są jeszcze dyskutowane na poziomie unijnym, dostają one wsparcie z rynku mocy do 2034 roku, a jeśli chodzi o istniejące elektrownie węglowe to do 2027 roku – informuje dr Christian Schnell, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Sektora Energii.

więcej
01.09.2017

DR CHRISTIAN SCHNELL PANELISTĄ NA XXVII FORUM EKONOMICZNYM W KRYNICY

Dr Christian Schnell będzie panelistą XXVII Forum Ekonomicznego odbywającego się w dniach 5 – 7 września 2017 roku w Krynicy – Zdrój.

więcej
18.08.2017

DR CHRISTIAN SCHNELL: PAKIET ZIMOWY? KONKLUZJE BAT TO PRAWDZIWA REWOLUCJA DLA ENERGETYKI W POLSCE

Polityka Unii Europejskiej w celu trwałego ograniczania emisji zanieczyszczeń i przechodzeniu na gospodarkę nisko- i zeroemisyjną zmusza do znaczących zmian w miksie energetycznym już na początku następnej dekady tj. od września 2021 roku – z powodu ograniczeń emisji dwutlenku siarki, tlenku azotu, rtęci i pyłów na podstawie tzw. konkluzji BAT 2020, pisze dr Christian Schnell, radca prawny, ekspert Instytutu Jagiellońskiego.

więcej
Używamy plików cookies (ciasteczek)Używamy plików cookies m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że zgadzasz się na umieszczenie ich w Twoim urządzeniu końcowym.
Nie pokazuj więcej